Jak zainstalować program

Na dysku komputera:

Płytę z programem należy włożyć do napędu CD. Zazwyczaj w komputerze włączony jest tryb autoodtwarzania, więc po niedługim czasie powinien się uruchomić instalator programu. Jeżeli autoodtwarzanie jest wyłączone, należy samemu uruchomić instalator, który znajduje się na płycie CD i nazywa się np: KOMA-5.0.0.0.exe. Instalator przeprowadzi Państwa przez proces instalacji.

W pamięci przenośnej (USB):

Archiwum ZIP lub 7Zip z płyty CD lub pobrane z internetu, należy rozpakować w miejscu docelowym, np. w pendrive. Program do rozpakowania archiwum w formacie 7Zip (ale również i ZIP) można pobrać ze strony: http://7-zip.org.pl/. Archiwum ZIP można rozpakować w systemach Windows Vista i wyżej, bez użycia dodatkowych programów. Wystarczy kliknąc na archiwum prawym klawiszem myszy i wybrać polecenie Wyodrębnij wszystkie...

Instalator pobrany ze strony internetowej:

W związku z polityką bezpieczeństwa firmy Microsoft, pliki wykonywalne pobrane z internetu mogą być uznane, przez system operacyjny, za potencjalnie niebezpieczne. W systemie Windows 8, po próbie uruchomienia instalatora, może pojawić się następujący komunikat:

_images/smart1.png

W takiej sytuacji należy kliknąć napis Więcej informacji i w następnym kroku, należy zweryfikować wyświetlane informacje:

_images/smart2.png

Jeżeli w tym miejscu Wydawcą będzie Kosztman Mateusz Mościcki to można kliknąć przycisk Uruchom mimo to i kontynuować instalacje normalnie. Jeżeli jednak wydawca jest inny, należy bezwzględnie anulować uruchamianie i skontaktować się z firmą Kosztman.